NDC ⁄ Novosti ⁄ Edukativni video materijali: “Interkulturalno obrazovanje – teorija i praksa”
Edukativni video materijali: “Interkulturalno obrazovanje – teorija i praksa” 01.06.2021.
U sklopu projekta TEACH izradili smo online edukativni video materijali pod nazivom “Interkulturalno obrazovanje – teorija i praksa”.
Kroz 28 posebno izrađenih video cjelina edukatori predstavljaju važne koncepte iz teorije interkulturnog obrazovanja, te praktične i primjenljive radionice za rad s učenicima.
U nastavku vam donosimo promotivni video, kompilaciju edukativnih cjelina. Pronađite način kako motivirati svoje učenike / studente.
Sadržaj edukativnog video materijala
masterclass teorija
TEORIJA 01 – Naša uvodna priča, dužina videa 9:38
TEORIJA 02 – Pristupanje različitosti u obrazovanju – polazna terminološka razmatranja, dužina videa 12:07
TEORIJA 03 – Nastavnik – čuvar statusa qou ili pokretač transformacija u obrazovanju, dužina videa 10:43
TEORIJA 04 – Dispozicije nastavnika za transformativno pristupanje različitosti u obrazovanju, dužina videa 14:57
TEORIJA 05 – Ja kao dio transformacije, dužina videa 10:06
TEORIJA 06 – Katalitička vrijednost kolegijalnih odnosa u pokretanju i provedbi promjena, dužina videa 8:03
TEORIJA 07 – Odnosi s učenicima – odgovornost i moć u pedagošme odnosu, dužina videa 10:56
TEORIJA 08 – Odnosi s obiteljima – od kontrapozicioniranosti do savezništva u transformaciji, dužina videa 12:43
TEORIJA 09 – Škola u kontekstu lokalne zajednice – zajednica kao izvor razičtiosti i saveznik u trasformativnoj akciji, dužina videa 10:16
TEORIJA 10 – Istraživanje i mijenjanje vlastite prakse – metodološki poučci, dužina videa 17:31
Video materijali izrađeni su u suradnji s prof. Barbarom Kušević i prof. Marijom Bartulović (Filozofski fakultet u Zagrebu).
Audiovizualni materijal u isključivom je vlasništvu Nansen dijalog centra.
Audiovizualni materijal nastao u sklopu projekta TEACH, a koji je objavljen na našoj mrežnoj stranici i Youtube kanalu NDC-a, besplatan je za pregled ali nije dozvoljeno neovlašteno preuzimanje, kopiranje i dijeljenje bez prethodnog odobrenja od strane Nansen dijalog centra.
U koliko ste zainteresirani za korištenje edukativnih cjelina molimo vas da nas kontaktirate na elektroničku poštu: igor.ndcosijek@nansen-dialogue.net kako bi smo vam omogućili cjeloviti pregled sadržaja. Hvala.
„Obrazovanje nam daje priliku da razumijemo da smo, kao građani globalne zajednice, svi zajedno povezani, baš kao i naši izazovi.“
Ban Ki-moon, Generalni sekretar UN-a
Audiovizualni materijal pogodan za e-učenje nastao je u sklopu Projekta: „Transcultural Education Aliance in Croatia and Hungary“ – TEACH; sufinanciranog sredstvima Europske unije iz Interreg V-A Programa suradnje Mađarska-Hrvatska 2014.-2020, Ureda za udruge Vlade republike Hrvatske i Mreža fondacija Otvoreno društvo.
Ovim prekograničnim projektom jačamo suradnju između hrvatskog i mađarskog obrazovnog sustava stvaranjem mreže škola, organizacija civilnog društva, institucija i ostalih zagovornika interkulturnog obrazovanja, stvaranjem zajedničkog interkulturnog obrazovnog programa i kreiranjem praktičnih alata za interkulturno učenje i podučavanje.
Izjava o odricanju od odgovornosti
“Sadržaj je isključivo odgovornost Nansen dijalog centra i ni pod kojim uvjetima ne odražava stav Europske unije i/ili Upravljačkog tijela.”
“Stajališta izražena u ovom video materijalu Projekta isključiva su odgovornost Nansen dijalog centra i ne odražavaju nužno stajališta Ureda za udruge vlade republike Hrvatske.”
U okviru projekta CLIO objavili smo hrvatsku inačicu brošure Kako odgovoriti na govor mržnje i diskriminaciju u školama?, namijenjenu nastavnicima i djelatnicima srednjih škola. Brošuru možete preuzeti...
Nansen dijalog centar Osijek i Međunarodno udruženje „Interaktivne otvorene škole“ iz Tuzle u okviru partnerske suradnje i podrške nastavnom i školskom osoblju, organizirali su edukaciju kroz...
Nakon uspješne suradnje na projektu UZBRDO, s veseljem vas obavještavamo da s 10 partnerskih škola nastavljamo zajednički put prema održivosti kroz projekt GLOBUS – Gradimo Lokalnu Održivost...